ČLENOVÉ

JIŘÍ HODINA

Jiří Hodina

Jiří Hodina je předním českým odborníkem na gregoriánský chorál a aktivním hudebníkem se širokým záběrem od staré hudby až po aranžmá lidových písní. Vystudoval Pražskou konzervatoř a dirigování gregoriánského chorálu na Conservatoire de Paris. Je jedním ze zakládajících členů souboru Schola Gregoriana Pragensis, kde působil 15 let. Je členem souboru Choeur Grégorien de Paris (sbor a známá chorální škola s počátky v 70. letech 20. století spojenými s Olivierem Messiaenem). V současné době vede Pražskou gregoriánskou scholu v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Již několik let podává “ hudební medicínu” nemocným dětem jako člen spolku Loutky v nemocnici. Je jedním ze zakladatelů Českomoravské hudební společnosti (dnes Čechomor) a byl prvním, kdo nazpíval slavnou píseň Rehradice na CD. Zkušenost s tradiční českou a moravskou písní dále rozvíjel ve skupině Marcipán a posléze v hudebním projektu Mantaban. Od roku 2017 se sestava kapely ustálila do současné podoby.

JAN JIRUCHA

Jan Jirucha

Jan Jirucha pochází z hudební rodiny. Od šesti let hraje na eufonium a pozoun. Absolvoval Konzervatoř Jaroslava Ježka u Bedřicha Beránka a Voš Jaroslava Ježka pod vedením žijící jazzové legendy českého pozounu Svatopluka Košvance.
Od roku 2008 Jirucha studoval na Hudební akademii v Katowicích v Polsku a zde se vedle pozounu intenzivně věnoval orchestrální kompozici a aranžmá pod vedením renomované osobnosti jazzového big bandu Eda Partyky. V současné době vyučuje jazzovou hru na pozoun na Janáčkově akademii múzických umění v Brně.
Na jaře 2009 se zúčastnil turné s European Jazz Orchestra s Peterem Herbolzheimerem. V roce 2012 obdržel ocenění „Nejlepší jazzová skladba“ za skladbu Preludim for Jazz Orchestra. Tuto cenu pravidelně vyhlašuje významný festival Bohemia Jazz Fest ve spolupráci s organizací Ochranný svaz autorský (OSA).
V roce 2014 se zúčastnil projektu Euroradio Jazz Orchestra, který organizoval Český rozhlas, jako skladatel a dirigent. Je členem autorské skupiny The Prague Six (Štěpánka Balcarová, Martin Brunner, Jan Jirucha, Vít Křišťan, Luboš Soukup, Tomáš Sýkora). V roce 2016 získala deska Concept Art Orchestra – The Prague Six, na které se podílel jako skladatel a hráč na pozoun, ocenění v kategorii Jazz & Blues jako nejlepší jazzová deska.
Rok 2017 završuje spoluprací s Dagmar Peckovou a Epoque Orchestra na projektu „Wanted“ ( koncertní revue s hudbou Kurta Weila ). Od roku 2015 je součástí hudebního projektu Mantaban.

PETR KALFUS

Petr Kalfus

Petr Kalfus se narodil do muzikantské rodiny. Jeho maminkou je jazzová zpěvačka a pedagožka Eva Svobodová. Díky rodinné diskografii pěstoval od malička vztah ke klasické i jazzové hudbě. V roce 2004 byl přijat na Jazzové oddělení Konzervatoře Jaroslava Ježka ke studiu saxofonu (Frantisek Kop, Rostislav Fras) poté k bakalářskému studiu na akademii v polských Katowicích. Následně k magisterskemu studiu na pražské HAMU. V současnosti působí jako pedagog na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka.
Od roku 2001 aktivně působí na pražské jazzové scéně. Mezi jeho autorské projekty patří Petr Kalfus Sextet a Josef Kolo 7tet (Kalfus, Bárta, Uhrik, Šoltis). Z dalších aktuálních projektů je možné zmínit Concept Art Orchestra, Andy Schofield Sextet, The Artisans Quintet, Prague Bigband Milana Svobody, Infinite Quintet, Ed Partyka Jazz Orchestra. Spolupracoval s mnohými význačnými osobnostmi tuzemské i zahraniční jazzové scény (Karel Růžička, Emil Viklický, Matuš Jakabčic, Luboš Šrámek, Jure Pukl, Ed Partyka, Sex Mob).
V roce 2008 se zúčastnil projektu European Jazz Orchestra jako jedinný muzikant z České republiky na třítýdenní turné po Evropě. Členem kapely Mantaban je od roku 2017.

ALEXEY ASLAMAS ML.

Alexey Aslamas

Po studiu na brněnské konzervatoři u prof. Bohumila Kotmela přestoupil na Pražskou konzervatoř do třídy prof. Pavla Kudeláska. Pod jeho vedením v roce 2005 absolvoval konzervatoř houslovým koncertem č. 1 Dmitrije Šostakoviče za doprovodu symfonického orchestru Pražské konzervatoře. V témže roce byl přijat na AMU v Praze do třídy doc. Jindřicha Pazdery. V letech 2008–2011 studoval na International Menuhin Music Academy Gstaad ve Švýcarsku u maestra Alberta Lysyho a Liviu Prunaru. Během svých studií se zúčastnil nejrůznějších mistrovských kurzů (prof. Semion Jaroševič, Attila Falvay, Bogdan Zvoristeanu, Mihaela Martin, Philippe Graffin, Stanimir Todorov, Ettore Causa, Hagai Shaha a Maxim Vengerov). Mezi jeho úspěchy patří ceny získané na soutěžích v Interlakenu (Švýcarsko, 2005), San Sebastianu (Španělsko, 2008), Schwerinu (Německo, 2010), Chamonix (Francie, 2011). Alexey Aslamas se aktivně věnuje komorní hře: 2005–2009 – člen Kaprova kvarteta, 2008–2011 člen IMMA Quartet. Od roku 2011 je primáriem Smyčcového kvarteta Pavla Bořkovce. Paralelně praktikuje hru v nejrozmanitějších stylech od blues, přes funk až k psytrance a hip hopu (spolupráce s kapelami Cradle of Filth, Acute Dose, producenty DJ, Opia, Sirian). Jako aranžér a skladatel spolupracuje s Epoque Quartet, MIB Quartet, Apollon Quartet, Michalem Pavlíčkem, Monikou Načevou aj. Jeho skladba EQ172 byla premiérovaná na festivalu Pražské jaro 2018. Od roku 2019 je členem uskupení Mantaban.

baner1